≡ Menu

5 powodów dla których warto zainwestować w członkostwo w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych

To nie będzie wpis sponsorowany, nie mam też żadnego innego prywatnego interesu żeby reklamować SII. Postanowiłem napisać, że warto zainwestować, przynajmniej jednorazowo, w członkostwo w tej organizacji, ponieważ uważam że to dobry interes dla przynajmniej niektórych z Was. Koszt inwestycji to aktualnie 79zł/rok, a oto moje argumenty za, podane w mojej chronologii ważności:

Wróć. Zapomniałem napisać co to właściwie jest SII i jakie są ich cele. Jeżeli jeszcze tego nie wiecie to przeczytajcie/obejrzyjcie zawartość TEJ STRONY

A więc do rzeczy:

Dostęp do szkolenia online dr Jacka Welca z cyklu „Analiza wiarygodności sprawozdań”

Jest to zestaw 5 półtoragodzinnych filmów/szkoleń online na temat technik kreatywnej księgowości w sprawozdaniach finansowych spółek. Szkolenia są poprowadzone bardzo jasno, na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, bez zbędnych dygresji i lania wody. Słychać, że pan Jacek jest wykładowcą, a nie szkoleniowcem – amatorem. Chciałbym zaznaczyć, że nie jest to szkolenie dla bardzo początkujących. Żeby zrozumieć o czym mowa trzeba znać podstawy RZiS, bilansu, rachunku przepływów pieniężnych – inaczej może być ciężko nadążyć za tokiem rozumowania. Wartość takiego szkolenia to spokojnie kilkaset złotych.

Niższe prowizje za transakcje na akcjach w biurach maklerskich

Typowa stawka po zniżce to około 0,25%, a ja akurat w Alior Banku dostałem 0,21%. Łatwo policzyć oszczędności z tego tytułu nawet jeżeli nie jest się daytraderem. Zakładając rocznie 100tys. zł transakcji kupna i sprzedaży przy zniżce 0,1% w porównaniu do standardowego konta, oszczędzimy 100zł i już jesteśmy do przodu na członkostwie. Tak na marginesie: ja prywatnie nie polecam drobnym inwestorom takich obrotów na rachunku – więcej zaoszczędzicie robiąc po prostu mniej transakcji;)

Prywatna opieka medyczna SIGNUM

W cenie 49-139zł/mies (od 16 do 161zł zniżki). Może się to nie wydawać specjalnie atrakcyjne dla ludzi pracujących w korpo czy innych dużych firmach, mających to w benefitach pracowniczych, ale jak już ktoś pracuje na swoim może to być ciekawa alternatywa dla NFZ-tu. Pakiet daje dostęp do placówek POLMED-u. Nie sprawdzałem tego pakietu osobiście, więc trudno mi się wypowiadać jak to działa w praktyce.

Zniżki (5-25%) na zakup książek

W Difin, MT Biznes, PWE i kilku innych. Polecam czytanie książek, nie tylko tych o tematyce giełdowej. To one sprawiają, że jesteśmy ludźmi wykształconymi, mamy własne zdanie i argumenty i nie dajemy się tak łatwo manipulować ani politykom ani instytucjom finansowym.

25% zniżki na prenumeratę Forbesa, 15% na prenumeratę Parkietu

Pierwsza pozycja jest moją ulubioną i kupuję ją regularnie co miesiąc. Naprawdę polecam – minimum polityki, bardzo dużo o małych i większych polskich firmach. Jeżeli chodzi o Parkiet to chętnie, ale wciąż nie na moją kieszeń – 130zł miesięcznie na jedną gazetę to dla mnie przesada, chociaż bardzo doceniam jako źródło informacji.

Więcej na temat innych zniżek i benefitów znajdziecie na sii.org.pl.

[FM_form id=”3″]

0 comments… add one

Leave a Comment