≡ Menu

Portfel giełdowy – start

Blog ma tytuł Portfel emerytalny, przejdźmy zatem do meritum, czyli … portfela. Chciałbym śledzić i komentować moje trzy długoterminowe portfele, z czego pierwszy jest bardzo indywidualny (akcje, fundusze, obligacje itp.), dwa pozostałe to IKE Union Investment oraz IKE BZWBK Arka. Dla porządku w dalszych postach będę stosował nazwy: portfel giełdowy, portfel IKE Unikorona, portfel IKE Arka.

Portfel giełdowy

Powstał ponad dwa lata temu na bazie raczej mało udanych inwestycji w różne fundusze. Od czasu gdy wziąłem sprawy w swoje ręce i ograniczyłem się do rynku polskiego, jest już dużo lepiej.

Struktura portfela jest następująca:

Portfel GPW

Portfel jest dość agresywny, szczególnie jeżeli spojrzeć na spółki stanowiące część akcyjną. Jego proporcje argumentuję długim horyzontem inwestycji (>10 lat) oraz aktualną sytuacją rynkową (dopiero co wyszliśmy z kryzysu, PKB Polski rośnie, niska inflacja, wyniki spółek systematycznie poprawiają się). W miarę (miejmy nadzieję:)) dalszej poprawy sytuacji będę starał się redukować część akcyjną, aż do osiągnięcia proporcji odwrotnej, czyli 70/30 na korzyść bezpiecznych papierów.

Skład portfela (lipiec 2014)

skład portfela GPW

w następnym wpisie portfele IKE…

 

[FM_form id=”3″]

0 comments… add one

Leave a Comment

Następny wpis: