Pożyczka z gwarantem bez nieruchomości

Pożyczka z gwarantem bez nieruchomości – cenne wskazówki

Konsumenci, którym banki odmówiły z powodu zbyt niskiej zdolności kredytowej nie muszą obawiać się utraty rozwiązań. Wiele firm pożyczkowych przygotowało oferty, z których mogą skorzystać osoby z dużą ilością zobowiązań lub nawet z niewielkimi zaległościami. Pożyczka z poręczycielem jest sposobem na uzyskanie gotówki, jednak wymaga spełnienia wielu kryteriów. Szczególne wymagania kierowane są przede wszystkim do gwaranta.

Kto może zostać gwarantem pożyczki?

Dobrą wiadomością dla pożyczkobiorców, którzy wnioskują o przyznanie pożyczki z gwarantem bez nieruchomości jest to, że poręczycielem może być osoba nawet spoza rodziny, która zna pożyczkobiorcę. Musi jednak spełnić szereg wymagań, do których należą:

  • Wiek od 25 do 65 lat – niektóre firmy pożyczkowe pozwalają na poręczenie przez osoby, które uzyskały pełnoletność, a maksymalny próg to 75 lat.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego i zamieszkanie na terenie Polski.
  • Dobra zdolność kredytowa i/lub posiadanie nieruchomości na własność.
  • Brak upadłości konsumenckiej oraz postępowania w tej sprawie.

Co z tą nieruchomością – potrzebna czy nie?

Poręczyciela stanowi dla firmy pożyczkowej zabezpieczenie. To on poświadcza o solidności wnioskującego, a w przypadku jej braku przejmuje odpowiedzialność za zobowiązanie – art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. jasno wskazuje, że:

przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał”.

Nieruchomość nie jest jednak jedynym sposobem na uzyskanie pożyczki z gwarantem bez nieruchomości. Tak naprawdę tylko nieliczne firmy pożyczkowe w Polsce wymagają, by poręczyciel był właścicielem nieruchomości. Dla większości z nich zadowalająca jest odpowiednia zdolność kredytowa, która w przypadku niesolidności kredytobiorcy daje pewność, że zobowiązanie i tak będzie spłacane.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *